1. זהו את הצורך של הלקוח ומלאו אותו.
  אנשים ימסרו מידע אישי רק בתמורה למשהו בעל ערך, התמורה יכולה להיות רשימת טיפים, מאמרים בעלי ערך או המלצות מוצר או שירות. אתם צריכים לחקור ולגלות מה לקוחות המטרה שלכם מגדירים כבעל ערך עבורם ואז לספק להם את זה. כדאי שתהיו בטוחים שאתם באמת יודעים מה הלקוח מחפש.
   
 2. מקדו את המסר.
  בחרו את המילים, הגרפיקה והפלטפורמה השיווקית בהתאם לקהל המטרה, אין טעם להפיץ מסר רחב לאוכלוסיה הלא מתאימה, גם אם זה זול- לעתים הנזק עולה על התועלת והבדיחה עליכם.
   
 3. הקלו על לקוחות שרוצים למצוא אתכם או להצטרף אליכם.
  כל הזמנה בדוא”ל, יחד עם היתרונות והדגשת הכדאיות צריכה להכיל כפתור הרשמה. כפתור הרשמה או הצטרפות צריך להופיע בכל דפי האתר שלכם, אל תיתנו ללקוח לחפש אותו! בכל שיחה בין איש מכירות ולקוח פוטנציאלי השתדלו לקבל כתובת דוא”ל ותנו ללקוח תמורה להסכמתו.
   
 4. היו עקביים במראה ובנוסח.
  אם כל מודעה נראית אחרת מקודמתה לקוחות ישכחו מי אתם ושהם אי פעם נרשמו לקבלת עדכונים מכם, אתם יכולים אף לעשות מחקר מצומצם בין מספר גרסאות ואז לבחור את המוצלחת בהן ולדבוק בה לאורך זמן.
   
 5. שימרו על תדירות קבועה בשליחת דוא”ל ללקוחות.
  גם אם הלקוח שלכם לא קונה ברשת האינטרנט, עדכונים קבועים עשויים לבנות אמון ולקבע מערכת יחסים ביניכם שתוביל לכך כי יבחר לקנות מכם גם במקום וזמן אחרים.
   
 6. השתמשו בתוכנת דוא"ל אוטומטית.
  תוכנה אוטומטית תחסוך לכם זמן עבודה יקר ותאפשר לכם לנתח את התוצאות- האם הם הגיעו ליעדם והאם פעלו לפיהם הלקוחות.
   
 7. הקפידו על תזמון נכון של הדוא”ל.
  חישבו על קהל היעד שלכם ומתי הוא יושב מול המחשב. הימנעו מ"התנגשויות" עם גלים של הודעות אחרות כמו בערבי חג או בימי ראשון, אז תיבות הדוא”ל של כולם נוטות להיות מלאות מהרגיל.
   
 8. בנו מותג חזק.
  שדרו תדמית ארגונית ברורה באמצעות לוגו פשוט אך חזק בעל צבעים מוגדרים אשר יופיע בכל דף, בין אם נייר או ווב. מיתוג חזק יעזור ללקוחות לזכור אתכם ויחזק את ביטחונם בערכו וביציבותו של העסק/המוצר שלכם.
   
 9. בדקו את זמן טעינת הדוא”ל.
  בבחירה בין דוא”ל פשוט ודוא”ל מעוצב ומשופע גרפיקה ותמונות צריך תמיד לאזן באמצעות בדיקת זמן טעינת הדוא”ל למסך של המשתמש. זמן ארוך מדיי עשוי לגרום לנמען להתייאש ולוותר על פתיחת הדוא”ל ואתם בזבזתם מסר שלא עבר- אז כן, מיתוג הדוא”ל הוא חשוב אבל סבלנות הלקוחות מוגבלת. אפשר תמיד לשלוח דוא”ל יחסית פשוט ובו לשים לינק לדף אינטרנט "כבד" יותר אשר בו תוכלו להתפרע מבחינת תמונות, גרפיקות או פלאש.
   
 10. בנו מול הלקוחות מערכת אמון בשלבים.
  אם בתחילה צריך רק שם, דוא”ל ואישור לשלוח להם דואר, אל תבקשו את כל קורות חייהם. לאחר שתבנו אמון הדדי תוכלו לבקש מידע נוסף, אם תגלו שאתם מוכרחים אותו, אבל את תתחילו את מערכת היחסים בדרישה לקבלת יותר מדי פרטים אישיים, הלקוחות לא ירגישו בנוח למסור אותם לזרים ולרוב פשוט ימשיכו הלאה, ולא איתכם.