ניהול פרויקטים הוא תחום צעיר שגם מקפיד להתחדש ולהתעדכן במהירות, וכיוון שכך מציב בפני עצמו אתגרים מעניינים. התפקיד של מנהל הפרויקטים חוצה גבולות ותחומים בארגון ומעצים את האינטגרציה הארגונית יותר מאי פעם.

טרנד מתמשך הוא הכשרת מנהל פרויקטים לניהול פרויקטים באופן כללי והתאמה לפרויקט עצמו באופן יותר ספציפי, למרות שכבר ידוע כי נדרשת הכשרת רחבה יותר וכישורי ניהול כוללניים יותר, לרוב ארגונים מטמיעים את הצורך הזה לאט ועובר זמן עד שמנהלי הפרויקטים לא נתפסים ככאלה הבאים להחליף מנהלים קיימים בתחומים קלאסיים אלא ככאלה הבאים לשפר את האינטגרציה האופקית והאנכית, בכל רמות הארגון לטובת הגשמת יעדי הפרויקט ומיצוי הפוטנציאל העסקי הגלום בו. גם הדרישה הגוברת לקיצור זמני ביצוע והוצאות נהיה מעט פשוט יותר כאשר הנתונים קיימים, ניתן להגדיר ולהגביל תקציב, שעות עבודה או חומרים

פתרונות מחשוב מוכוונים פרויקטים, מציעים בשנים האחרונות אפשרות לניהול מורכב של פרויקט ממגוון כיוונים תוך אינטגרציה של כולם, יכולת מעבר בין כולם ואפשרות ניהול אספקטים שונים של פרויקט מכסא מנהל הפרויקט. אם קבוצת העבודה עובדת יחד או בנפרד, תוכנות חדשניות מאפשרות שיתוף פעולה בין העובדים ובוודאי מציגות את הנתונים למנהל, מאוגדים ומסודרים.

ניהול הפרויקט זולג גם מעבר לתחום המנהל עצמו, ככל שהפרויקט מבוזר ומורכב יותר, עובדים ממקומות שונים יצטרכו לקחת על עצמם תפקידים של מנהל הפרויקט, ולנהל אינטגרציה והעברת מידע לטובת רמות הנהלה בכירות יותר, ויזכו להתנסות בניהול פרויקטים. מאפיין נוסף של תחום חלוקת תחום הניהול הוא מיקור החוץ והעובדה כי ככל שהפרויקט  מורכב וגדול יותר כך גדל הסיכוי כי ניעזר בעובדים חיצוניים, יחידים או ארגונים,- גם אותם יש צורך לנהל וגם בהם יהיו עובדים אשאר ימצאו את עצמם מבצעים פונקציות אשר באופן מסורתי הוגדרו ככאלה של מנהל פרויקטים

ככל שיותר ארגונים מטמיעים לאורך זמן ארוך יותר את תפקיד מנהל הפרויקטים כל הארגונים בונים כלים מורכבים ומדויקים יותר בלהעריך ביצועים והצלחה של מנהלי הפרויקטים. דרישות הגיוס של מנהלי פרויקטים מדויקות יותר והאפשרות להשתלבות במערך הארגוני ברורה יותר ופשוטה יותר- למרות שיתכן והדרישה הברורה וההגדרה המדויקת יותר לא מוגבה בתקצוב ומימון תחום ניהול כזה בנפרד ממחלקות הארגון הקיימות ומחלוקת המשאבים הקלאסית, מה שעשוי להקשות על הצלחתו של מנהל פרויקטים ועל שביעות רצונו מתפקידו.

ככל שתפקיד מנהל פרויקטים ילך ויתקדם ברמות הניהול הארגוני, ככל שיהיו יותר מנהלי פרויקטים גם ב"חלונות הגבוהים" כך ארגונים ילכו ויטמיעו את התפקדי- הדרישות ממנו, תרומתו לארגון, היכולת להעריך את הביצוע והצורך לתקצב. תחום ניהול זה הנו בין המעניינים והמאתגרים ואנו נמשיך לעקוב אחר התפתחויות בתחום ניהול מגוון זה גם בעתיד.